Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Kore’deki sayısız festivaller içinde kuvvetle muhtemel en geniş yabancı ziyaretçi kitlesine sahip olanı Boryeong Çamur Festivalidir. Festival her yıl Temmuz ayında, Kore’nin batı yakasında yer alan Boryeong şehrinin Daecheon sahilinde yapılmaktadır. Festival alanı Seul’e birkaç saat uzaklıktadır. Festival için kullanılan çamur Boryeong yakınlarında çıkarılıp Daecheon’a getirilmektedir, mineral yönünden çok zengin olup kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır.

Festival boyunca ziyaretçiler hem Boryeong çamurunun cilde katkılarından faydalanıp hem de çokça eğlenmek için bölgeye akın etmektedirler. Burada çamurda güreş, çamur kayağı, çamur futbolu ve hatta çok büyük bir çamur küvetinde yüzmeyi deneyimlemek mümkün. Alanda çok büyük bir çamur banyosu ve çamur havuzu kaydırağı mevcut. Vücut boyamak için de renkli çamurlar üretiliyor. Festival yaklaşık iki hafta sürmesine karşın özellikle Kore’de yaşayan Batılılar arasında son haftasonu yapılan büyük eğlenceleriyle ünlü. Bu haftasonu genellikle Temmuz’un ikinci haftasına denk geliyor. Geceleri de eğlence, müzik ve havai fişekler eşliğinde kumsalda devam ediyor. Canlı müzik ve yarışmalar için kumsalda büyük bir sahne mevcut. Çamur içerikli kozmetik ürünler satan küçük bir market de bulunmakta.

Giriş ücreti yetişkinler için 10 bin won, 20 yaşından küçükler için 8 bin won; 3 yaşından küçükler ve 65 yaşından büyükler içinse ücretsiz.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Seasonal Event Festival 07.21.2017 ~ 07.30.2017