Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

CheonJeyeon Şelalesi Jeju Adasında bulunan üç katlı bir şelaledir. Kaynağı, bir mağaranın tavanından akan su olan şelalenin ilk basamağındaki uçurum 22 metre yüksekliğindedir. İlk basamak 21 metre derinlikteki CheonJeyeon Göletine dökülür. Oradan su akarak 30 metre yükseklikten dökülür ardından da üçüncü basamağı oluşturur. Üçüncüden sonra ise okyanusa dökülür.

CheonJeyeon Korece’de Cennetin İmparatorunun Gölü anlamına gelmektir. Efsaneye göre yedi su perisi her gece cennetten inip İmparator’u gözetir, onu korur ve Şelale’de de yıkanırlarmış.

Eskiden insanlar Şelale’de yıkanmanın hastalıkları tedavi edeceğine inanıyorlardı ancak günümüzde suya girmek yasaktır.

Bölgede iki yılda bir Mayıs ayında Chilseonyeo(Yedi Peri) Festivali düzenlenmektedir.  

CheonJeyeon Vadisinde üzerinde Yedi Peri’yi simgeleyen oymalar bulunan Seonimgyo Köprüsü bulunmaktadır. Köprü CheonJeyeon’u Jungmun Turist Tesisi’ne bağlar. Vadide ayrıca CheonJeru Köşkü de yer almaktadır. Köşkün üzerine de efsaneye dair çeşitli betimlemeler çizilmiştir.

Jeju’nun en ünlü üç şelalesinden biridir. Yerli ve yabancı turistler için bir cazibe merkezidir. Şelale’nin etrafındaki ılıman iklime sahip orman, içinde barındırdığı ender bitkiler ve bilimsel araştırmalara değer oluşu sayesinde 1993’te doğal anıt olarak tescillenmiştir. Dolayısıyla Şelale’ye doğru çıkarken eşsiz bir doğa yürüyüşü de yapmış olacaksınız. Özellikle hiking severler için mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Şelale ve etrafını dolaşmak için tahmini süre bir saat. Şelalelere ulaşmak için yürünen yolda fotoğraf çekilebilecek alanlar çokça mevcut.

Yılın her dönemi açık, kapanış saatleri mevsime göre değişebiliyor. Giriş ücreti ise yetişkinler için 2500 won, küçükler için 1350 won’dur.

Address

Our Address:

-

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-