Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

“Kore’nin Santorinisi” ya da “Kore’nin Machu Picchusu”…

Gamcheon Kültür Mahallesi, rengarenk evlerin basamağı andıran yerleşiminden dolayı bu lakapları almıştır. Meyilli sokakları yavaşça çıkarken geride kalan çatılar renk katmanlarını andırır. Yukarıya ulaşıldığında ise dağın eteğini dolduran çeşitli renk ve şekildeki evler bütün halde görülebilir. Bu düzen ziyaretçilere bir mozaik resmin içerisindeymiş hissini vermektedir. Çocukken pastel boyalarla çizdiğimiz resimleri andıran bu mahalle bizi o günlere tekrar götürür. Yüksek binalarla dolu büyük şehirlere alışmış olanlar için Gamcheon Kültür Mahallesi sıcacık ve sevimli bir yuva hissini verir.

Gamcheon Kültür Mahallesi, içerisinde bulunan modern tarz sanat eserleri ile Seul (Bukchon Hanok) ve Jeonju’daki örneklerinden ayrılmaktadır. Gamcheon’daki gezintinizde birbirinden güzel resim ve heykelleri fotoğraflamak da ayrı bir zevktir. Çekim için en popüler nokta ise mahallenin tam ortasında yer alan “Küçük Prens” heykelidir. Buradan geçişte Küçük Prens ve tilkinin mahalleye bakışı görülebilir. Hikayenin karakteri tilkinin de dediği gibi “Önemli şeyler göze görünmez”. Hayallere yer olmayan bir düzende yetişkin olmaktan sıkıldıysanız Gamcheon’a bir uğrayın deriz. Kim bilir belki de kaçırdığınız önemli bir şeyi bulabilirsiniz. Küçük Prens’in yanına oturup birlikte bir fotoğraf çekilebilirsiniz. Ancak fotoğraf için sırada beklemek istemeyenlerin sabah 10:00’dan önce ziyaret etmesi önerilir.

Gamcheon Kültür Mahallesi’nde daha eğlenceli vakit geçirmek isterseniz sanatçıların atölyelerini ziyaret edebilir ve etkinliklere katılabilirsiniz. Karikatür, heykel, çini ve doğal boyama gibi çeşitli alanlarda atölyeler bulunmaktadır. Ayrıca bu atölyelerden hatıralık eşya da alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için www.gamcheon.or.kr adresiniz ziyaret edebilirsiniz.