Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Gwangalli Sahili 1.4 km uzunluğunda, 64 m genişliğindedir ve kumunun güzelliğiyle meşhurdur ve Gwangan 2(i)-dong, Suyeong-gu, Haeundae Sahilinin batısında, değişen renkleriyle geceleri aydınlatan devasa Gwangan Köprüsünün çevrelediği koy’un içinde yer alır.

Bu bölge su arındırma sürecinden geçmiştir, sonuç olarak sahil eski halini koruyor. Buradaki temiz su birçok balıkçıyı bu bölgeye çekiyor. Yakaladığınız anda çiğ balıkla yapılan yemeklerden birini anında hazırlayabilirsiniz.

Biraz aksiyon arayanlar için yat kiralayabileceğiniz bir Olimpik Yat Kiralama yeri bulunmakta. Aynı zamanda su kayağının, jet ski, rüzgar sörfü ve başka birçok heycan verici su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yüzme sezonu 1 Temmuz – 10 Eylül arasıdır.

Sahilde, Busan Okyanus Festival’i ve başka farklı aktivitelerin yapıldığı bir dış konser sahnesi var. Bölge, kültür merkezi, müze, tiyatro ve film için tiyatro salonu, Sanat Galerisi, TV istasyonu ve ünlü olan-olmayan Kore moda dükkanlarını içinde barındırıyor. Gwangalli Sahili 20lerinde ve 30larında olan insanlar için popüler bir buluşma noktası. Gece Sahilde görünen Gwangan köprünün manzar çok güzeldır.

Nisan – Ekim arasında 7 ay boyunca her cumartesi ve pazar gün saat 20:00 -21:00 arasında sahilde ücretsiz açık hava sinema oluyor. Ve Ekim ayınde Busan Hava Fişeği Festival oluyor. Kore’de en meşhur ve en büyük hava fişeği festivaldır. bu festival için detay bilgi ise http://www.bfo.or.kr/ de alabilir.

Address

Our Address:

부산광역시 수영구 광안 2동 광안리 해수욕장

GPS:

35.1531696, 129.11866599999996

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-