Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Hallasan, Jeju Adası’nda bulunan, Kore’nin en yüksek dağıdır. Deniz seviyesinden 1950 metre yüksektedir. Çok büyüktür, Jeju Adasının büyük bir kısmını kapsamaktadır. Kore’nin üç önemli dağından biridir. Jeju Adası yapı olarak volkanik bir adadır, Hallasan da faal olmayan bir volkandır. Dağın etrafında 368 sönmüş volkan (oreum) vardır. Dağ üzerinde 1800’den fazla bitki, 4000 kadar da hayvan türü bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde 1966’da Doğal Anıt olarak tescillenmiş, 1970’te çevresi Milli Park ilan edilmiştir. Jeolojik değeri nedeniyle bilim adamları tarafından önemsenmektedir.  Halk için de büyük bir anlam ifade eder, üzerinde tanrılar ve ruhlar yaşadığına inanıldığı için insanlar tarafından tapılmaktadır.

Tırmanmaya elverişlidir. 10 kilometreden daha az uzunlukta tırmanma güzergâhları belirlenmiştir, bu sayede bir gün içinde zirveye çıkıp geri dönmek mümkündür. Başlangıç seviyesindeki tırmanıcıların bile tırmanabilmesi için neredeyse zirveye kadar merdiven döşenmiştir. Ancak sürekli değişen hava yoğun rüzgârlara sebep olmaktadır. Hazırlıklı gitmenizi öneririz.

Giriş için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Sadece araç park etme gibi alandan faydalanmayı gerektiren konularda cüzi ücretler talep edilmektedir. Alanda yiyecek satan yerler de bulunmaktadır.

Tırmanırken bulutları ayaklarınızın altında hissedecek, zirveye ulaştığınızdaysa Jeju’nun güzelliğini kanıtlayan bir manzarayla karşılaşacaksınız.

Address

Our Address:

-

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-