Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Hyundai Otomobil şirketi Kore’de ilk kez araba üretip satan Koreli bir şirkettir ve Kore pazarının yüzde ellisine sahiptir. 2010’da dünya çapında 5 milyon 750 bin araba satmıştır.

Hyundai’nin Ulsan fabrikası şu an 13 farklı tip araba üretiyor. Saatte 330, günde 6600 ve yılda yaklaşık 1 milyon 500 bin adet araba üretimiyle dünya genelinde en geniş üretim verimine sahiptir. Burası Hyundai’nin merkez üretim sahasıdır ve her 10 arabadan 8’i burada üretilir.

Fabrikada 5 imalat hattı bulunur. Hatlardan birisi temsilidir ve halka açıktır.

Tur esnasında temsili hattı gezmeden önce ziyaretçiler, eski Hyundai araba modelleri ve parçalarını görmeleri için Hyundai Otomobil Galerisi’ne götürülür. Burada bulunan, seri üretimi yapılmamış özel modeller ise ziyaretçiler arasında oldukça popülerdir.

Temsili imalat hattında ziyaretçiler Hyundai’nin en popüler arabalarının nasıl yapıldığını öğrenebilir ve teknisyenlerin 20 binden fazla parçayı nasıl hızla birleştirdiklerini görebilirler.

Fabrikada insan eliyle yapılan çok şey var, ziyaretçiler özellikle bu alanları gezerken teknisyenlerin makine vari pür dikkatle çalışmalarına hayran kalıyor.

İhracat için yoğunlukla deniz yolu kullanılır. Turun en dikkat çekici yanlarından biri de sayısız arabanın gemilere yüklenmek için sırada beklerken oluşturduğu olağanüstü manzaradır.

Hyundai Ulsan Fabrikası yabancı yetkililer için Kore ziyaretleri esnasında önemli bir duraktır.Türkiye ve Bulgaristan cumhurbaşkanları da burayı ziyaret etmişlerdir.

En az on kişilik gruplar halinde, internet üzerinden rezervasyon yaptırıp ücretsiz olarak burayı gezebilirsiniz. İngilizce, Japonca ve Çince bilen rehberler de vardır. Haftasonları kapalıdır.

Address

Our Address:

-

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-