Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Askeri Demarkasyon Hattından 7km uzakta yer alan İmjingak Resort, Kore Savaşıyla ilgili olmasıyla turizmde şuanda ön planda. İmjingak 1972’de bir gün uzlaşmanın olması umuduyla inşa edilmiştir. 3 katlı İmjingak; Uzlaşma Parkı ve Kuzey Kore Merkezi olmak üzere çeşitli anıtlarla çevrilmiştir.

Kuzey Kore’nin yalın gerçeklikleri 400’den fazla fotoğraf ve belgeler Kuzey Kore Merkezinin Uzlaşma Panelinde gosterilmiştir. İmjingak’ın dışında savaşta kullanılan 12 Koreye özgün tanklar ve savaş gemileri gösterilmektedir.

İmjingak’ın karşısında duran Mangbaedan Alter, Kuzey’deki ailelerinden koparılan Korelilerin atalarının ayinlerini sergilemek için her yıl başı ve Chuseok (Korelilerin Şükran Günü) döneminde memleketlerini eğilerek selamlayıp saygılarını takdim ettikleri bir yerdir. Güney Korelilerin Kuzey Kore’den ana vatanlarına dönerken Ateşkes Antlaşması imzaladıktan sonra geçtikleri Özgürlük/Bağımsızlık Köprüsü, Mangbaedan Alter’ın arka tarafında yer alır.

İmjingak’ın önünde, 1950’de yok edilen Gyeongui Metro Hattı bulunur. 2000’den beri de yeniden yapılandırma aşamasındadır. Her yıl İmjingak’ta bir çok uzlaşma olayları düzenlenir. Şimdi ise hiçbir güvenlik kontrol noktası olmadan ziyaret edilebilmesi nedeniyle DMZ turist noktalarının en önemli yerlerinden biri olmuştur.

*Seyahat Önerileri

– 3.Tünel ve Dorasan Gözlemevi’ni turlamak isteyen turistler, yanlarında pasaportlarını bulundurmalıdırlar ve İmjingak park yerinde yer alan DMZ gişesinden önceden rezervasyon yaptırmak zorundadırlar.

– Turistler 3.Tünel’i, Dorasan Gözlemevi’ni ve Uzlaşma Parkı’nı shuttle otobüsleriyle turlayabilirler. Bu tur paketinde askerler turist rehberleri gibi davranırlar. Burada rezervasyon yapacak olursanız sadece Korece konuşan bir rehber ayarlanacaktır bu yüzden yabancı ziyaretçiler seyahat ajansı ile irtibata geçip İngilizce konuşan bir rehber önceden ayarlamak durumundadırlar.

– Özel arabalar ve taksilere izin yoktur. Sivil Kısıtlamalı Bölge’de olduğundan dolayı yalnız belirlenmiş shuttle otobüsleri girebilir.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

N/A (Open all year round) Gyeonggi Pyeonghwa Center closed on Mondays

Address

Our Address:

148-53, Imjingak-ro, Paju-si, Gyeonggi-do

GPS:

37.890934, 126.74200440000004

Telephone: