Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Insa-dong şehrin kalbinde yer alan, geleneksel nadide eserlerin sergilendiği önemli bir noktadır. Insa-dong’da iki taraflı pek çok ara sokağın yer aldığı bir ana cadde bulunmaktadır. Bu ara sokaklarda geleneksel restoranlar, galeriler, restoranlar ve çayevleri bulunmaktadır.

Galeriler Insa-dong’un ruhunu oluşturmaktadır. 100’e yakın sayıdaki bu galerilerde resimden heykele geleneksel Kore sanatına ait eserlerin her türlü örneğini görmek mümkündür. En ünlüleri ise halk sanatının merkezi sayılan Hakgojae Galeri, gelecek vadeden genç sanatçıların eserlerine yer verilen Gana Sanat Galerisi ve Gana Sanat Merkezi’dir.

Çayevleri ve restoranlar ise bu nadide galerilerin en mükemmel tamamlayıcılarıdır. İlk etapta bulunmaları zor olsa da etrafta dolaşıp ara sokakları ziyaret etmek, ürünlere bir göz atmak bile kendi başına oldukça keyif vericidir. Insa-dong’da yer alan mağazalar kendilerine has eşsiz konseptlerinden dolayı her yaştan ziyaretçiye hitap etmektedir.

Her Cumartesi 14:00 – 22:00, Pazar 10:00-22:00 arası ana cadde trafiğe kapatılarak kültürel bir alana dönüşmektedir. Yol boyunca kurulan standlarda Kore şekerlemelerini ve falcıları görmek mümkündür. Aynı zamanda geleneksel gösteriler ve sergiler de izlenebilmektedir. Insa-dong geleneksel Kore kültürünün doğrudan tecrübe edilebildiği ve sanat eserlerinin satın alınabildiği bir yerdir. Dolayısıyla özellikle turistler arasında popülerdir. Yol üzerinde Kore şekerlemesi ve geleneksel Pajeon (Kore usulü krep) tadabilir, sokağın coşkulu havasına kapılmış neşe dolu insanları görebilirsiniz.