Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Olle Gil, Jeju Adasında bir yürüyüş yoludur. Tüm yol, genellikle sahil şeridini takip eden 21 ana rota ve 5 yan rotadan oluşur. Rotalar ortalama 16 km ve toplam da 422 kilometredir. Güzergâh birçok küçük köy, kumsal, tarla ve ormandan geçtiği için güzel manzaralar eşliğinde yürüyüş yapmak mümkündür. Yürüyüş esnasında oreum denilen faal olmayan küçük volkanlara da rastlanmaktadır. Bir rotanın yürüyüşünün tamamlanması yaklaşık 5-6  saat sürmektedir. Yürüyüş esnasında yiyecek ve su temin edilecek yerler bulunamayabileceğinden gidecek olanların yanlarında bu tip ihtiyaçları bulundurmaları tavsiye edilir. Rotaların kolaylık seviyeleri belirlenmiştir. Kolay, orta ve zor seçenekleri bulunmaktadır.

Bu yol 2007’de kuruluşundan bu yana sadece Koreliler için değil, yabancılar için de bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Yolu 2008’deki bir istatistiğe göre 1.2 milyondan fazla insan ziyaret etmiş, Kore’ye 25 milyar dolar gelir sağlamıştır.

Olle, Jeju Adası aksanında ‘bir evin kapısından caddeye kadar olan dar patika’ anlamına gelmektedir. Gil ise yol demektir.

Eski bir gazeteci olan Suh Myung Suk tarafından kurulmuştur. İspanya’da gördüğü bu tarz bir yoldan etkilenip benzerini yapmak istemesiyle ortaya çıkmıştır. Jeju’da manzara eşliğinde uzun yürüyüş rotası eksikliğinin de körüklemesiyle projeye başlamıştır. Çalışma esnasında bozuk yollar onarılıp unutulmuş yollar keşfedilmiş, çevre dostu ürünler kullanılarak doğaya müdahale konusunda oldukça hassas davranılmıştır.

Girişte herhangi bir ücret talep edilmeyen yürüyüş yolları, dünyanın dört bir yanından gelecek olan hiking severleri bekliyor.

bir gün hiking yapmaya tercih edilen 3 rota

ollegil09

Batı Yolu

oneday_coursewest

 

Doğu Yolu

oneday_courseeast

Güney Yolu

oneday_coursesouth

Address

Our Address:

-

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-