Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Kore Bağımsızlık Anıtı Müzesi, Japon himayesi altında olunan dönemlere odaklanarak geçmişten günümüze Kore’nin tarihi dökümanlarını ve kalıntılarını gözler önüne sunar. Aslen Çin’deki geçici hükümet binası, Kore ulusunun 15 Ağustos 1945’te Japon himayesinden kurtulmasının ardından Kore’ye getirilmiştir. Kore Bağımsızlık Anıtı Müzesi resmi olarak bağımsızlık günü yıl dönümünde 15 Ağustos 1987’de açılmıştır ve şuan Kore’nin bağımsızlık için verdikleri mücadelelerin anısına Çember Vizyon Tiyatrosu ve başka tesislerde olmak üzere 7 sergi salonu ile gurur kaynağı olmuştur.

Sergi Salonları ile ilgili Bilgilendirme

Sergi Salonu 1

Joseon Hanedanlığı’nın son zamanlarına ait tarih öncesi dönemler başta olmak üzere Kore’nin 5000 yıllık tarihinden kültürel ve tarihsel eserler sergilenir.

Sergi Salonu 2

Japon emperyalizmi ve 19. Yüzyılın sonlarındaki ulusun sıkıntılarını, acımasız gerçeklerini derleme ve tarihi parçalarla ayrıntılı bir şekilde anlatır.

Sergi Salonu 3

Uibyeong (Salih ordusu) hareketi, Aydınlanma Hareketi ve Milli Borç Geri Ödeme Hareketi gibi vatanseverlerin bağımsızlık ayaklanmaları tarihsel fotoğraflarla resmedilir.

Sergi Salonu 4

1 Mart Bağımsızlık Hareketi de dahil olmak üzere 1910’lardaki bağımsızlık hareketleri ile ilgili tarihsel kayıtları barındırır.

Sergi Salonu 5

Silahlı direniş ve bağımsızlık ordusunun (Kore geçiçi hükümeti tarafından organize edilen) yapmış olduğu bağımsızlık hareketlerini, Manchuria ve başka yerlerdeki ordularında başlattığı direnişlerde dahil olmak üzere modeller, resimler ve 3 boyutlu insan ölçülerindeki figürlerle canlandırarak sergiye sunulur.

Sergi Salonu 6

Milli Kültürü KorumaHareketi gibi çeşitli sosyal hareketler ve Kore geçici hükümetinin Japon kolonisine karşı yaptıkları direniş hareketlerine yönelik eserler gösterilir.

Sergi Salonu 7

Ziyaretçilerin Kore tarihini ve “Vatanını Sev” ruhunu tecrübe edebilmeleri için son teknoloji kullanılarak oluşturulan deneyim salonudur.

Address

Our Address:

-

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-