Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Yongin’de eşsiz bir canlı tarih müzesi olan Kore Halk Köyü, hem yerli hem de yabancı turistler için unutulmaz deneyimlere ev sahipliği yapıyor. Kore’nin dizilere konu olan tarihini özellikle de Joseon dönemini canlı bir şekilde tecrübe etmek isteyenler için Köy, bulunmaz bir fırsat. Geleneksel evlerden geleneksel sanatlara, Kore tarih ve kültürünü yerinde yaşatarak anlatmak adına 1974 yılından beri yaklaşık 1km2’lik bir alanda kültür hizmeti verilmektedir.

Köy, Joseon döneminin halktan insanlarının ve burjuvazisinin evlerinin restore edilmesi ya da ülkenin dört bir yanından taşınmasıyla oluşturuldu. Gwana (valinin makam odası), Seowon ve Seodang(eğitim enstitüleri), Hanyakbang(tıp fakültesi), Budist tapınakları gibi Joseon hayatının unsurları gerçekçi biçimde sergilenmektedir.

Köyde mevsime göre değişen birçok etkinlik yapılmaktadır. Nongak(çiftçi müziği), at sırtında dövüş sanatları gösterisi, geleneksel düğün töreni, ip cambazı gösterisi bunların en önemlileridir. Ayrıca yılın değişik zamanlarında yapılan ‘Welcome to Joseon (Joseon’a Hoşgeldiniz)’ festivali, Joseon kültürünü canlandırarak insanlara zamanda geriye, Joseon dönemine gitmeyi vaat eder.

Köyün içinde dünyadaki değişik geleneksel yaşam stillerine değinen bir Dünya Halk Müzesi de mevcuttur.   Oyunların, yarışmaların yapıldığı bir eğlence parkı, bir heykel bahçesi, değişik bölgelerden maskelerin taşındığı Maske Dansı gösterisi ve çömlek sergisi de görülebilecek etkinliklerdir.

Köyü asıl çekici kılan ise Güneşi Kucaklayan Ay, Saraydaki Mücevher, Muhteşem Kraliçe gibi birçok meşhur tarihi dizinin çekimlerinin burada yapılmış olmasıdır. Buraya giderek çekim alanlarına bizzat şahit olabilirsiniz.

Misafirler için at sürme, seramik boyama, Joseon’da günlük hayatı tecrübe etme ve geleneksel Kore yiyeceklerini ve atıştırmalarını tatma imkânı da sağlanıyor. Köyde tarihi güzelliklerin yanı sıra eşsiz doğal güzellikler de bulunmaktadır.

Mevsimlere göre değişse de açık olduğu saatler 09.30-18.00/19.00 aralığındadır. Giriş ücretleri gençler, çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı düzenlenmiştir. 10.000-15.000 won civarındadır. Ayrıca gruplar için indirim de mevcuttur. Şehrin biraz dışında kalsa da toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilir bir mevkide yer almaktadır.

Opening Hours

Monday

open

Tuesday

open

Wednesday

open

Thursday

open

Friday

open

Saturday

open

Sunday

open

09:30-18:00 (Feb-Apr) 09:30-19:00 (May-Sep) 09:30-18:00 (October) 09:30-17:30 (Nov-Jan)