Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Şehrin kalbinde yer alan Lotte World gezi ve eğlence için mükemmel bir tercih olabilir. Burası nefes kesici eğlence aletleri, buz pateni pisti, halk müzesi, göl ve daha fazlasının yer aldığı bir tema parkıdır. Yıllık ortalama ziyaretçi sayısı 6.000.000 olup bunların %10’luk kısmını turistler oluşturmaktadır. Mimari tarzı sayesinde gün ışığını kullanan Lotte World hava koşullarına bakmaksızın yıl boyunca ziyaretçilerine açıktır.

Lotte World, Advanture (Macera) temalı bir iç mekan ve Magic Island (Sihirli Ada) temalı bir dış alanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Dışarıda yer alan park Seokchonhosu Gölü’ne bitişiktir. Advanture (Macera) kısmında pek çok ülkeyi temsil eden bölümler ve hediyelik eşya standları bulunur. Tatil günleri de dahil olmak üzere her gün geçit törenleri, pek çok sayıda film ve lazer gösterileri izleyebilir, dünya mutfaklarının farklı lezzetlerini tadabilirsiniz. Magic Island (Sihirli Ada) kısmında ise büyüleyici Magic Castle, keyifli mekanlar ve yüksek mesafelere kurulmuş eğlence aletleri yer almaktadır. Bu alana kadar gelmişken gölün çevresinde huzurlu bir yürüyüş yapmayı da unutmayın.

Turistlerin Lotte World’e  bu denli ilgi göstermesinin başlıca nedenlerinden biri de eğlence aletleridir. En çok ilgi gören aletler Gyro Drop ve Gyro Swing’dir. Bu aletler sayesinde 70 metreden boşluğa düşebilir ya da tornadoya kapılmanın nasıl bir his olduğunu deneyimleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra yine sizi yükseklere tırmandıran Flume Ride (su kayağı) ile kendinizi sulara bırakabilir, Spanish Pirate Ship (gondol) ile yere 75 derecelik bir açıyla sallanabilirsiniz. Eğlence aletlerinin yanı sıra düzenlenen tören ve lazer şovlarını da izleyebilirsiniz. Parkın en coşkulu gösterilerinden biri olan 200 kişilik bir ekibin şarkı söyleyip dans ettiği World Carnival Parade’i görebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen tüm bu eğlencenin yanı sıra Folk Museum (halk müzesi) da turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Sergilenen parçaların yaşı Kore tarihinde 5000 yıl gerilere dayanmaktadır. Müzede ayrıca minyatür köyler ve oyun alanları bulunmaktadır. Müzenin tasarımı oldukça dikkat çekici ve sergiler anlaşılabilirdir. Bunlara ek olarak görsel-işitsel cihazlar ziyaretinizi daha da keyifli kılmaktadır.

Opening Hours

Monday

09:30-22:00

Tuesday

09:30-22:00

Wednesday

09:30-22:00

Thursday

09:30-22:00

Friday

09:30-22:00

Saturday

09:30-22:00

Sunday

09:30-22:00

Nighttime admission: 16:00~