Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Namhansanseong özellikle büyük ölçüde kültürel, eğitimsel ve turistik olanak sağlayan başkent Seul’de olmak üzere Kore’nin en önemli kültürel hazinelerden biri olarak işlevini sürdürmektedir. Bu hazineyi sistematik bir şekilde koruyup muhafaza etmek için önemli bir organizasyon kurulmuştur. Organizasyon, Namhansanseong Kültür & Turizm Girişimleri adında, Gyeonggi Kültür Vakfının bir bölümü olarak, Mart 2009’da açılmıştır ve Namhan Dağ Hisarını kültürel miraslarla tarihi ve doğal manzarayı bir araya getirerek yüksek kaliltede bir ziyaretçi durağı olarak tanıtmak amacıyla 3 ana yaklaşım biçimini izlemiştir.

Bunlar (1) belgeli kanıt olarak maddi manevi mirasları korumak (2) tarihsel ve kültürel elementler sunan değerli mirasları muhafaza etmek ve (3) geleneksel özellikleri Namhan Dağ Hisarı ve Dağ Kasabasıyla ilişkili olarak doğal çevresiyle koruyup geliştirmek.

Kore kültürünün ve geleneğinin araştırma ve korunması yönünden kaybolma tehlikesinde olduğu öne sürülmüştür. Bu girişimlerin bir parçası olarak Namhan Dağ Hisarı, UNESCO tarafından sitedeki kültürel özelliklerin dikkatlice yapılmış tarihsel kayıt ve diğer materyallerin araştırılmasından sonra yeniden yapılandırılıp restore edilirken Dünya Mirası sitesine kayıt edilmesi için hazırlanmıştır. Namhan Dağ Hisarını bölgesel kültürün yeni bir merkezi yapmak amacıyla deneyimleme ve geleneksel kültürün tadını çıkartmak için çeşitli programlar ortaya çıkmıştır.

Mutlak hedefi, Namhan Dağ Hisarı’nın zengin mirası ve çevresini ziyaretçilere tarih, kültür ve doğa sunan iyi korunmuş bir park olarak kurmaktır.