Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Namiseom (Nami Adası), Cheongpyeong Brajı’nın inşa edilmesi neticesinde oluşmuştur. Ada yarım ay şeklindedir. Buradaki mezarlıkta, Joseon Hanedanlığı 7. Hükümdarı Kral Sejo’nun (1455-1468) saltanatının 13. yılında çıkan isyanda mükemmel bir zafere liderlik etmiş General Nami’nin kabri de yer almaktadır.

Namiseom Adası Seul’e (Chuncheon yönüne) 63 km uzaklıktadır. Her iki yanında ağaçların sıralandığı bu yol oldukça meşhurdur. Adaya gidiş Chuncheon’dan 30 dakika, Seul civarından ise 1 saat sürmektedir.

Namiseom Adası’nın en önemli farklarından biri de adada hiç telefon direği bulunmayışıdır. Manzarasındaki doğallık hissinin korunması amacıyla tüm kablolar yer altına döşenmiştir. Adanın yaklaşık 553,560 metrekarelik bir kısmı baştan başa kestane ve kavak ağaçlarıyla doludur.

Tam ortasında ise 316,320 metrekarelik çimenlik bir alan yer almaktadır. Alanda idman ve eğitim tesisleri ile kamp alanları bulunmaktadır. Adada ayrıca yüzme havuzu, deniz motoru ve sukayağı için tesislerin yanı sıra atlı karınca, atış poligonu, paten alanı gibi yerler de vardır. Konaklamak isteyen ziyaretçiler için villa ve bungalov gibi seçenekler bulunmaktadır.

Address

Our Address:

강원도 춘천시 남산면 남이섬길 1

GPS:

37.7902062, 127.52561409999998

Telephone:
Email:

-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked