Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Seongsan Ilchulbong, volkanik bir tepedir. 5000 yıl önce deniz yatağında gerçekleşen bir hidrovolkanik püskürme sonucu oluşmuş tüf konisidir. Tepeye ‘Gündoğumu Zirvesi’ de denir. 182 metre yüksekliktedir. Çok büyük, eski bir kaleyi andırmaktadır. Jeju Adasının en doğusunda yer alır. Zirvesinde çapı 600 metre, derinliği 90 metre olan çok büyük bir krater bulunmaktadır.

Güneydoğusu ve kuzey kısımları falezdir. Kuzeybatı yakası ise Seongsan Köyü’ne bağlanan yeşillikli bir tepedir. Tepe kısmı yürüyüşler ve at sürmek için idealdir. Manzara günün her saati çok güzeldir ancak en güzeli orada gündoğumunu yahut günbatımını izlemek olacaktır. Sarı renkli kanola çiçekleri de çevreyi daha güzel kılmaktadır.

Seongsan Ilcgulbong’a benzeyen sayısız hidromagmatik volkan vardır ancak hiçbiri bu kadar iyi korunmuş değildir. Bu nedenle büyük bir bilimsel değer arz etmektedir. Bilimsel değerine harika manzarası da eklenince UNESCO Dünya Doğal Mirası listesine girmesi kaçınılmaz olmuştur. Doğal Miras oluşu da ziyaret etmek için başka bir neden oluşturmuş.

Tepeye çıkış için bir yol hazırlanmıştır. Normal şartlarda zirveye çıkış 40 dakika civarında sürmektedir. Yol sonlara doğru dikleşse de tırmanması çok zor değildir. Ancak ekipmanınızı hazırlayıp gitmelisiniz. Zirveye çıkarken arkanızdaki manzara dönüp bakmayı unutmayın, gerçek Jeju güzelliğini böylece fark edeceksiniz.

Giriş ücreti yetişkinler için 2000 won, küçükler içinse 1000 won’dur. Gündoğumundan bir saat önce açılıp günbatımı bitişine kadar hizmet vermektedir. Kötü havalarda giriş yasak olabilir.

Address

Our Address:

-

Telephone:

-

Email:

-

Web:

-