Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Seoraksan Ulusal parkı 1970’de Kore’deki 5.ulusal park olarak ve 5 Kasım 1965’de ise Doğa Koruma Alanı olarak seçilmiştir. Ayrıca nadir türler barındırmasıylada uluslararası olarakda tanınmıştır, Seoraksan Kore’de 1982’de UNESCO tarafından Biyosfer Koruma Bölgesi olarak kayıt altına geçirilmiş ve IUCN’de zengin doğal kaynaklarıyla tanınması üzerine 2.Kategori (Ulusal Park) sınıflandırmıştır.

Seoraksan Ulusal Parkının toplam alanı 389.539 olup Inge-gun, Goseong-gun, Yangyang-gun, ve Sokcho-si, Inje’deki Naeseorak (İçteki), Hangyerteong (Yükselti)’dan Osaek’e kadar olan Naeseorak (Güney) bölgesi, ve Oeseorak (Dıştaki) bölgesi Sokcho-si, Yangyang-gun, ve Goseong-gun’un karşısında doğu tarafında olmak üzere aralarında bölünmüşlerdir. Ana tepesi Daecheongbong’da dahil, Seoraksan’ın toplamda  Hwachaebong, Hangyeryeong, ve Madeungryeong gibi arazinin her tarafına yayılmış 30 heybetli tepesi vardır.

2000’in üzerinde tür, Kore keçisi, Misk geyiği ve başka türlerde Seoraksan’da yaşamaktadır. Ayrıca örnek verecek olursak Edelweiss’in de içinde bulunduğu 1400 nadir bitki türleride buradadır.