Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Gyonggido Gwa-Cheon’da yer alan Seul Gwa-Cheon Parkı, Kore’nin en büyük hayvanat bahçesi ve botanik bahçesidir. Hemen yanında Seoul Land oyun parkı ve Milli Modern Galeri bulunmaktadır. Seul’e yakın olması ve metro ile kolayca ulaşılmasından dolayı Seul Gwa-Cheon Parkı şehir sakinlerinin günlük gezi yerlerinden biridir.

Buradaki hayvanat bahçesinde Kore’de en çok hayvan türü bulunmaktadır. Park, Gwanak Dağı’nın eteklerine kurulduğu  için yemyeşil ormanda gezi keyfini de beraberinde sunmaktadır. İlkbaharda beyaz kiraz çiçekleri, sonbaharda ise Kore’de meşhur olan rengarenk yapraklarla dolu ağaçlar görülebilmektedir. Hayvanat bahçesinde aslanların yer aldığı kısmın yanında “Lion Cafe” bulunmaktadır. Zemini camla kaplanmış kafede çayınızı yudumlarken ayağınızın altından geçen bir aslan görürseniz şaşırmayın.

Park alanını, büyüklüğünden dolayı yürüyerek gezmek biraz yorucu olabilir. Kendinizi yormadan yavaş yavaş gezeyim derseniz gişelerden hayvanat bahçesine kadar giden “Fil Tren”i kullanabilirsiniz. Sonrasında hayvanat bahçesindeki teleferiklerle tepeye ulaşıp buradan aşağıya inerek tüm bahçeyi izleyebilirsiniz.