Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search
Loading…

Türkiye’deki Antalya şehrinin kaya sahilini hatırlatan Taejongdae’ye giderseniz rüzgarın bolca estiği denizin ilk çağa ait o duygusunu tecrübe edebilirsiniz. Koyu mavisinin içine çektiği deniz ile kaya sahilinin nefes kesen görüntüsü, hoyratça esen rüzgarın oluşturduğu doğal sade görüntü, ilk çağlardaki sade doğayı anımsatıyor.

Oryuko adasıyla beraber Busan anıtı olarak tasarlanan Taejongdae Busan’ı temsil eder ve kaya sahili ile meşhurdur. 250 Metre zirvesiyle, Ananas ağaçları ve daha 200 çeşit ağaçlardan oluşan ormanı vardır. Taejongdae adını 29.Kral olan Silla Krallığına hükmeden Kral Taejong Muyeol’dan almıştır. Kral Taejong bir çok yeri gezmiştir ama burası ok atmaktan en çok keyif aldığı yer olmuştur.

Deniz Fenerinin altında Sinseon Kayası denilen kaya, Tanrı ve Tanrıçaların buraya dinlenmeye geldiğini anlatan mit’ten adını almıştır. Kaya, Mangbuseok adında bir figürdür ve adını Japonya’ya kaçırılan kocasını bekleyen bir kadının hikayesinden almıştır. Taejongdae aynı zamanda kuraklığın olduğu dönemlerde yağmur için dua edilen ayinlerin yapılmasıyla meşhurdur, ve 5. Lunar ayının 10.günündeki yağmur “Taejong Yağmuru” olarak anılır. Gözkyüzünün açık, bulutsuz olduğu zamanlarda gözlemevi’nden Japonya’nın Tsushima Adasını görebilirsiniz.

Dağ’a Kısıtlama Getirilen Dönemler

Yangını önlemek amacıyla ve doğa ekoloji sistemini korumak amacıyla kısıtlama getirilen dönemler
* Bahar sezonu : 1 Şubat – 15 Mayıs
* Sonbahar sezonu : 1 Kasım – 15 Aralık

Hava koşullarına göre değişebilen durumlar * ile gösterilmiştir. Lütfen ziyaret etmeden önce danışınız.

Address

Our Address:

부산광역시 영도구 동삼2동 전망로 24

GPS:

35.0530697, 129.0871995

Telephone:
Email:

-

Web:

-